Vánoční Klub zdraví

Srdečně Vás zveme na vánoční Klub zdraví. Setkáme se s šéfkuchařem Romanem Uhrinem, koordinátorem Klubů zdraví pro Českou republiku. Můžete se také zapojit do soutěže o nejlepší bramborový salát.
Těšíme se 9. prosince od 17 hod. Společenské centrum CASD, Komenského nám. 70, Sedlčany.

Soutěž o nejlepší bramborový salát.
Udělat bramborový salát s majonézou umíme každý. V rámci Klubu zdraví si zkusíme zdravější variantu bez cholesterolu a živočišných tuků, tj. bez vajec a majonézy.

Zkuste udělat svůj bramborový salát podle soutěžního zadání a přinést jej i s receptem 9. prosince v 16:40 hod. na Klub zdraví. Přinesené saláty společně ochutnáme a vyhodnotíme. Bodovat budeme dodržení soutěžního zadání (složení), chuť a vzhled.

Za salát čistě bez živočišných tuků (tj. i bez kysané smetany nebo jogurtu) jsou navíc další 3 bonusové body.

Pro inspiraci 3 recepty

S jablkem: 1,5 kg brambor, 3 zelená jablka (podle chuti, někdo dává až 10), sůl, olej, hořčice, 1 cibule nebo trochu zelené cibulky, šťáva z ½ citronu.
Brambory uvařit ve slupce, oloupat, nakrájet. Syrová jablka oloupat, rozkrojit, odstranit jadřince, nasekat na kostičky. Vše smícháme a podle vkusu dochucujeme. Někdo přidává i stroužek česneku a 3 lžíce čerstvě nasekané majoránky. Lze ozdobit slunečnicovými semínky nasucho opečenými na pánvi a řeřichou (1 vanička).

Studentský: 1,5 kg brambor, podle chuti nasekaná sterilovaná okurka, sůl, olej, 1 cibule, lze i kremžskou hořčici (ale nemusí). Možno zpestřit nasekanýma olivama s čili papričkou.

Klasika: 1,5 kg brambor, 400g kysané smetany (podle chuti, lze až 600g), cca ½ kg mrkve a ½ kg celeru uvařit v osolené vodě, podle chuti nasekaná sterilovaná okurka, sůl, olej, 1 cibule, lze i hořčici (ale nemusí). Lze přidat hrášek, kukuřici, cokoliv.

Organizátor: Sbor Církve adventistů s. d. Štětkovice ve spolupráci s Maranatha, o.s.